728 x 90

Membrany płynne – skuteczna hydroizolacja dachu

Membrany płynne – skuteczna hydroizolacja dachu

Wykonanie odpowiedniej hydroizolacji dachu płaskiego jest gwarancją szczelności i bezpieczeństwa dachu. Dlatego szukając dobrego materiału warto wybrać rozwiązanie proste, ale nowoczesne i skuteczne w swojej formule. Membrana płynna z pomocą na wilgoć Membrana płynna ISOMAT to jednolita, elastyczna i wodoszczelna warstwa, która pomaga uszczelnić daną powierzchnię. Nie tworzy szwów czy też spoin. Dzięki temu eliminuje

Wykonanie odpowiedniej hydroizolacji dachu płaskiego jest gwarancją szczelności i bezpieczeństwa dachu. Dlatego szukając dobrego materiału warto wybrać rozwiązanie proste, ale nowoczesne i skuteczne w swojej formule.

Membrana płynna z pomocą na wilgoć

Membrana płynna ISOMAT to jednolita, elastyczna i wodoszczelna warstwa, która pomaga uszczelnić daną powierzchnię. Nie tworzy szwów czy też spoin. Dzięki temu eliminuje się wszystkie te miejsca, w których najczęściej gromadzi się wilgoć lub które pod wpływem ciągłej ekspozycji np. na opady śniegu czy deszczu, będą z czasem przeciekać. Tutaj to ryzyko jest niemal całkowicie wyeliminowane (jeśli hydroizolacja wykonana została w sposób poprawny). Nakładanie powłoki na zimno sprawia, że jest ona bardzo elastyczna i rozciągliwa, co pomaga pokryć całą powierzchnię dachu.  Cechuje się również zróżnicowanymi właściwościami mechanicznymi, chemicznymi oraz termicznymi, co sprawia, że jest odporna na oddziaływanie zróżnicowanych czynników zewnętrznych. Do tego, aby membrana płynna utrzymała swoją jakość i trwałość niezbędne jest wykonanie podkładu, na który położona będzie warstwa hydroizolacyjna.

Zalety membrany płynnej

Jedną z podstawowych zalet membrany płynnej marki ISOMAT jest jej elastyczność. Doskonale sprawdza się na każdym rodzaju powierzchni. Płynna konsystencja pozwala membranę dokładnie rozprowadzić, bez konieczności używania specjalistycznego sprzętu i nakładu siły. Dociera ona do wszystkich niedoskonałości, przez co koszt hydroizolacji może być niższy. Nie trzeba tutaj bowiem pozbywać się wcześniejszej warstwy. Ważne jest jednak, aby nie była ona wcześniej wilgotna. Jeśli nie zostanie odpowiednio przygotowana, to hydroizolacja w formie membrany płynnej nie pomoże w jej osuszeniu. Dlatego też, przed wykonaniem prac związanych z położeniem membrany płynnej, należy dokładnie sprawdzić stan powierzchni, na którą będzie ona nakładana. Dzięki temu jej efektywność będzie zdecydowanie większa.

Hydroizolacja wykonana przy pomocy membrany płynnej ISOMAT dobrze sprawdza się również na dachach zielonych, gdzie poziom wilgoci jest wyższy, a woda może utrzymywać się dłużej. Zabezpieczenie konstrukcji dachu przy pomocy membrany płynnej daje dobre efekty na lata.

Niezależnie od tego czy hydroizolacja wykonywana jest na nowym dachu czy też na powierzchni używanej od lat, membrana płynna zapewnia wysoką jakość i pełną ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych i promieni UV. Dzięki temu, hydroizolacja wykonana w ten sposób jest gwarancją bezpieczeństwa na lata.

Karol
ADMINISTRATOR
PROFIL

Posts Carousel