728 x 90

Dachy płaskie przemysłowe – najważniejsze informacje

Dachy płaskie przemysłowe – najważniejsze informacje

Dach płaski znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle. Wynika to z wygody i ograniczenia powierzchni, która jest wyłączona z użytku. Dlatego też decydując się na budowę czy zakup budynku przemysłowego, warto zwrócić uwagę czy posiada on dach płaski. Dach płaski dla oszczędności Decydując się na dach płaski w budynku przemysłowym zyskuje się komfort użytkowania

Dach płaski znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle. Wynika to z wygody i ograniczenia powierzchni, która jest wyłączona z użytku. Dlatego też decydując się na budowę czy zakup budynku przemysłowego, warto zwrócić uwagę czy posiada on dach płaski.

Dach płaski dla oszczędności

Decydując się na dach płaski w budynku przemysłowym zyskuje się komfort użytkowania i oszczędność. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, wykorzystaniu hydroizolacji i termoizolacji, dach uszczelnia budynek i nie przepuszcza ciepła. W ten sposób łatwiej go ogrzać, przez co wydatki na energię są zdecydowanie mniejsze. Dach wolniej się nagrzewa też latem, co sprawia, że pomieszczenia nie muszą być klimatyzowane, co także daje spore oszczędności. Dodatkowo, jeśli w dachu płaskim umieszczone zostaną świetliki, pracownicy zyskają dostęp do naturalnego oświetlenia, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy.

Integracja i wypoczynek na dachu płaskim

Dach płaski można wykorzystać jako teren rekreacyjny dla pracowników. Tworząc zielony dach zyskuje się bezpieczną i prywatną przestrzeń do wypoczynku w czasie przerw, miejsce, w którym można zjeść posiłek czy spędzić aktywnie czas. To ważne zwłaszcza w tych punktach, gdzie zabudowa jest ścisła, a pracownicy spędzają przerwy w budynku, co nie zawsze jest zdrowe.

Możliwość zagospodarowania przestrzeni dachu płaskiego

Jeśli dach płaski nie zostanie zaaranżowany na dach zielony, można go wykorzystać do innych celów. Jeśli jest powierzchnią użytkową może służyć jako parking dla pracowników firmy czy też jako dodatkowa przestrzeń magazynowa. Warto jednak odpowiednio wcześniej zaplanować sposób jego zagospodarowania, dzięki czemu łatwiej będzie przygotować projekt i dobrać konstrukcję. Zarówno do magazynu jak i parkingu, dach płaski musi być odpowiednio wzmocniony. W ten sposób zapewni bezpieczeństwo dla całej struktury. Jeśli właściciel budynku, bez wcześniejszego uzgodnienia z konstruktorem dachu, zdecyduje o wykorzystaniu tej przestrzeni, może się okazać, że dach się zawali. Nieodpowiednie przygotowanie całej powierzchni i nadmierne jej obciążenie, będzie zagrażać bezpieczeństwu osób pracujących w budynku.

Niezależnie od przeznaczenia, dach płaski pozwala na lepsze zagospodarowanie całej przestrzeni. W ten sposób budynek jest łatwiej ogrzać, dłużej trzyma ciepło, a latem efektywniej działa klimatyzacja. Również sam dach można przeznaczyć do celów rekreacyjnych, co pozytywnie wpłynie na pracowników. Dlatego też dach płaski to nie tylko bardziej ekonomiczne, ale i bardziej atrakcyjne rozwiązanie.

Karol
ADMINISTRATOR
PROFIL

Posts Carousel